Енергоефективність
ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ГВП
Децентралізована система гарячого водопостачання застосовується у випадках, коли точки споживання гарячої води розташовані на відчутній відстані одна від одної. Зазвичай, відкривши кран, споживач чекає певний час, перш ніж піде вода комфортної для нього температури. За цей час витікає від 16 до 48 літрів води. Помноживши ці літри на кількість кранів у будівлі та на кількість включень на день/місяць/рік, нескладно розрахувати втрати води, які при децентралізованій системі відсутні, оскільки гаряча вода йде відразу, як тільки відкривається кран.
Крім економії води децентралізована система гарячого водопостачання дозволяє економити теплову енергію. Адже накопичувальний водонагрівач витрачає енергію, по-перше, на нагрівання великої кількості води, яка повністю не використовується, оскільки часто потрібна витрата лише невеликих обсягів, а по-друге, на підтримку постійної температури води в баку на рівні 60–65 °С, що значно вище використовуваної температури 35–45 °С. Багато в чому це пов’язано з необхідністю передбачити неминучі втрати втрати при подачі гарячої води трубопроводами на будь-яку відстань. Водонагрівач, розташований безпосередньо у місці відбору води, виключає довгий трубопровід та пов’язані з цим теплові втрати. Саме тому використання проточних водонагрівачів найефективніше у будівлях з територіальним розкидом точок споживання гарячої води – Ви миттєво отримуєте воду необхідної температури, у потрібній кількості, без необхідності розведення холодною водою.
Очевидно, більш ефективно нагрівати стільки води, скільки потрібно насправді до температури, яка дійсно потрібна. Домогтися цього можна шляхом встановлення в кожній точці використання проточного водонагрівача, що миттєво нагріває воду. Для децентралізованої системи гарячого водопостачання CLAGE пропонує пристрої з електронною системою управління температурою.
Енергоефективні водонагрівачі, встановлені безпосередньо біля точок відбору, покликані вирішувати конкретні завдання щодо комфортного забезпечення гарячою водою:
- Водонагрівач DSX для ванної кімнати.
- Міні-нагрівач серії MCX – для рукомийника.
- Встановлюваний під раковиною CEX-U – для миття посуду на кухні.
- Компактний водонагрівач CEX для установки над раковиною.
- Водонагрівач DEX для душової кабіни.
ЕНЕРГЕТИЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРОТОЧНИХ ВОДОНАГРІВАЧІВ
Energy Label – це маркування, яке вказує на клас енергоефективності електричних приладів відповідно до нормативу ERP, прийнятого в Європейському союзі. Вона вже знайома споживачеві за побутовою технікою, її можна зустріти на холодильнику чи пральній машині. З вересня 2015 року маркування стало обов’язковим і для водонагрівачів. Усі виробники зобов’язані маркувати в такий спосіб свою продукцію, що покликане допомогти споживачам у прийнятті правильного, екологічно свідомого рішення при купівлі.
При порівнянні різних систем гарячого водопостачання, проточні водонагрівачі були віднесені до класу «А», який є найвищим класом енергетичної ефективності. Причина в тому, що проточні водонагрівачі, на відміну від накопичувальних, споживають енергію тільки коли гаряча вода дійсно потрібна. Енергія не використовується для підтримання температури гарячої води в режимі очікування.
Проте клас енергетичної ефективності – це не єдиний критерій. Інша інформація, зазначена на маркуванні, також важлива:
Символ «КРАН»
Використовується для маркування приладів водопостачання, літерне позначення показує рівень витрат води приладом. Наприклад, проточний міні-водонагрівач з витратою 2-3 літри на хвилину, чого цілком достатньо для раковини, позначається XXS. Прилад із позначенням «XS» може забезпечити гарячою водою миття на кухні або душ. Для кількох кранів у ванній кімнаті або квартирі рекомендуються проточні водонагрівачі з потужністю нагрівання, що модулюється, продуктивністю від 10 до 15 літрів в хвилину. Ці прилади позначаються буквою “S”.
Накопичувальні водонагрівачі, здатні постачати гарячою водою кілька квартир, мають відповідно позначення від «L» до «XXL». Однак це не є енергетично ефективним рішенням, тому що потрібно зберігати та постійно підігрівати велику кількість води у той час, коли потреба у гарячій воді мінімальна. Рівень витрат води – одна з основних характеристик водонагрівача, тому важливо звертати увагу на інформацію знака «кран».
КЛАС ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ
Згідно з кольоровим маркуванням зелений колір позначає високий клас ефективності, а червоний – низький. Чорна стрілка вказує клас ефективності конкретного приладу.
РІВЕНЬ ШУМУ
Рівень шуму близько 25 децибел (дБ) може бути почутий людським вухом у дуже тихій кімнаті. Гучність нормальної розмови на відстані одного метра – близько 50 дБ. Проточні водонагрівачі виробляють лише незначні 15 дБ, ніж можна знехтувати. У випадку зі складними циркуляційними системами (наприклад, тепловими насосами) рівень шуму є важливим критерієм, який необхідно враховувати при покупці.
ЕНЕРГОСПОЖИВАННЯ
Ще важливішим, ніж клас енергоефективності, є показник щорічного споживання енергії. Здавалося б, електронні і гідравлічні проточні водонагрівачі відповідають класу енергетичної ефективності «A».
Насправді проточні водонагрівачі з електронним керуванням дозволяють заощадити до 30% енергії в порівнянні з моделями з гідравлічним керуванням, оскільки електронне керування автоматично регулює енергоспоживання залежно від протоки та заданої температури. При виборі варто звертати увагу на значення річного споживання енергії різних приладів.
ВИКОРИСТАННЯ ПОЗА ПІКОВОЮ ЕЛЕКТРОСПОЖИВАННЯМ
Багатотарифні системи розрахунку вартості електроенергії реалізовані у багатьох населених пунктах. Ця система необхідна, щоб вирівняти завантаження потужностей на електростанціях, оскільки підприємства та населення протягом доби витрачають енергію нерівномірно. Символ «годинник» вказує на можливість використання приладу в нічний час у період дії дешевого тарифу на електроенергію.